My homemade batch costs ~$5.52 total and makes ~6–7 cups.
515 mL ≈ 2.5 cups, so my homemade portion costs $2.00–$2.30.
Homemade is ~half the price.)
My homemade batch costs ~$5.52 total and makes ~6–7 cups.
515 mL ≈ 2.5 cups, so my homemade portion costs $2.00–$2.30.
Homemade is ~half the price.)