cdpoe1031.bsky.social
@cdpoe1031.bsky.social
Yeah. That'll do it. 
September 22, 2025 at 9:46 PM
So make your own hummus. It's a fraction of the price for a can of chickpeas which fields about 1.5 to 2 cups. Buying the components in the long run will be FAR cheaper. Find growers in your area that sell fruits - many times you can buy direct, fruit stands, farmer markets, which will be cheaper.
August 21, 2025 at 10:53 PM