Cost per person: 90¢.
#cooking
Cost per person: 90¢.
#cooking
The moment the pen hit the paper this became an exercise in finding as many ways to shade and texture as possible.
Micron 03. A5.
The moment the pen hit the paper this became an exercise in finding as many ways to shade and texture as possible.
Micron 03. A5.
I made the enchilada sauce and the tortillas that I made the corn chips out of. The eggs are from the backyard so those were free.
Cost per person: $1.08
#cooking
I made the enchilada sauce and the tortillas that I made the corn chips out of. The eggs are from the backyard so those were free.
Cost per person: $1.08
#cooking
We shouldn't have to label the default as not the variant.
In fact putting the "smoked" on here is more likely to cause confusion even if it has the word "not" in front of it because reading comprehension is so low these days.
We shouldn't have to label the default as not the variant.
In fact putting the "smoked" on here is more likely to cause confusion even if it has the word "not" in front of it because reading comprehension is so low these days.
I was kind of surprised that she wanted vanilla instead of amaretto as her flavoring agent. But if you decide to make whipped cream and you have amaretto available, I definitely recommend using it instead of vanilla.
Cost per person: 80¢
I was kind of surprised that she wanted vanilla instead of amaretto as her flavoring agent. But if you decide to make whipped cream and you have amaretto available, I definitely recommend using it instead of vanilla.
Cost per person: 80¢
Pepperidge Farm numbers.
Pepperidge Farm numbers.
Green beans are bacon grease, sesame seeds, salt, homemade mustard.
Sandwiches are provolone, pepperoni, salami, yellow mustard, mayo and quick pickled red onions and carrots.
Cost per person: $2.50
#Cooking
Green beans are bacon grease, sesame seeds, salt, homemade mustard.
Sandwiches are provolone, pepperoni, salami, yellow mustard, mayo and quick pickled red onions and carrots.
Cost per person: $2.50
#Cooking